אז מה הפואנטה?

מיומנות זו הפואנטה

המשימה של מרכז פואנטה היא לתמוך בתהליכי שינוי של בתי-הספר
בשכונת גוננים לעבר למידה התנסותית מבוססת מיומנויות.

החזון שלנו

החזון שלנו הוא לתמוך בנשות ואנשי החינוך בשכונת גוננים ליצירת שכונת חינוך מוכרת ברחבי ירושלים כשכונה שנותנת את המענים החינוכיים איכותיים, משמעותיים ורלוונטיים ביותר לכל תלמידה ותלמיד. לפתח בשותפות, שכונת חינוך שאליה נשות ואנשי חינוך ברחבי העיר ירצו להגיע לחנך ולהגשים חלומות.

למה?

השיח בעולמות החינוך סובב סביב הכנת הילדים למאה ה-21 אבל הרבע הראשון של המאה כבר עבר והמציאות של ימינו שונה מבלי היכר מהמציאות בה אנחנו גדלנו. במציאות של חוסר וודאות ניכר כי יש צורך במיומנויות וכישורים של חשיבה יצירתית, חשיבה ביקורתית, להיות מסוגלים לפתור בעיות מורכבות ולהיות לומדים לאורך החיים. בעוד שכולם מדברים על הצורך של מיומנויות, בפואנטה אנחנו פועלים כדי להפוך חלומות למציאות ולהפוך את הלמידה בבתי-הספר לרלוונטית למציאות של היום.

במרכז פואנטה לחדשנות חינוכית הגיבורים הם נשות ואנשי החינוך, הילדים והילדות, אלו המגיעים למרכז כדי להגשים חלומות, ללמוד ולהתפתח ולהפתיע את כולנו.

איך?

הנגשת ידע בתחומי למידה ופדגוגיה רלוונטית, למידה התנסותית, למידה מבוססת מיומנויות והובלת תהליכי שינוי.

יצירת שותפויות בין צוות פואנטה למורות ולמנהלות. אנחנו לא חושבים שאנחנו יודעים הכל ולא באנו להדריך או ללמד, אנחנו יוצרים שותפות עם נשות ואנשי החינוך איתם אנחנו עובדים ויחד עובדים לעבר האתגר.

בניית תחושת מסוגלות עם נשות ואנשי החינוך איתם אנחנו עובדים כדי שהם יוכלו לקחת את התהליכים חזרה לכיתה ולבית-הספר ולהוביל את השינויים בעצמם.

מה עושים בפואנטה?

מה הפואנטה של ביה"ס?

ליווי מנהלות
וצוותים מובילים

מה הפואנטה שלי?

ליווי מורים
במרכז פואנטה

מה הפואנטה בקהילה?

ליווי צוותים בלמידה במרחבי החיים

השותפים שלנו