מה הפואנטה שלי של הקהילה של בית הספר

מי אנחנו?

"פואנטה היא מפנה פתאומי שחל ביצירה, בדרך כלל בסופה או לקראת סופה. הפואנטה מתגלה באמצעות מידע שמתגלה לדמות הראשית בסיפור. בעקבות הגילוי חל שינוי בהבנה של הדמות ובקריאה חוזרת מסתבר שהרמזים נמצאו לאורך היצירה, אך לא הובנו כראוי". (ציונית, 2003)

במרכז פואנטה לחדשנות חינוכית הגיבורים הם נשות ואנשי החינוך, הילדים והילדות, אלו המגיעים למרכז כדי להגשים חלומות, ללמוד ולהתפתח ולהפתיע את כולנו…

זו הפואנטה

אסימוני הפוגה – פעילויות קצרות כשהכיתה יוצאת מריכוז

אסימוני הפוגה לרגעים שבהם הכיתה יוצאת מריכוז וצריכה פעילות איוורר
פותח על ידי שרה לזרוס כהן

אמנות מחוץ לכיתה

חשיבה יצירתית
פותח על ידי נתנאל דוולצקי, נועה פלאט, צוות פואנטה ומורי קהילת החוץ הירושלמית

כלי עזר ללמידה עצמאית

לומד עצמאי
אסטרטגיות להתמודדות עם אתגרים בלמידה. כל תלמיד.ה יכול.ה למלא ע"פ העדפה אישית
פותח על ידי הדס לחמן סגל מצוות פואנטה

קבלת החלטות בקבוצה

שיתוף פעולה
כלי לאירגון רעיונות ע"פ קריטריונים נבחרים, כחלק מקבלת החלטות בקבוצה באופן משותף
פותח על ידי ספיר רבינוביץ' מצוות פואנטה

התכניות שלנו

מה הפואנטה של ביה"ס?

ליווי מנהלות
וצוותים מובילים

מה הפואנטה שלי?

ליווי מורים
במרכז פואנטה

מה הפואנטה בקהילה?

ליווי צוותים בלמידה במרחבי החיים

המרחב שלנו

מרכז פואנטה נמצא בלב שכונת גוננים ומכיל מרחבי למידה ייחודיים וחווייתיים.
המרחבים בפואנטה מבוססים על מודל המייקינג המאפשר לתלמידים לרכוש את מיומנויות המאה ה-21 באופן מעשי באמצעות עבודה סביב פרויקט. בכל מרחב ישנם כלים אחרים ליצירה, כאלה המבוססים על טכנולוגיות מתקדמות לצד מלאכות מסורתיות, כאשר אנחנו מגדירים כל מרחב בפני עצמו אך מעודדים זליגה ושילוב בין המרחבים השונים.
העבודה במרחבים מאפשרת תרגול מיומנויות למידה ויישום ידע לימודי בצורה מעשית וחווייתית.
אנחנו מאמינים שיצירה אישית מעמיקה את תהליך הלמידה אצל תלמידים ומורים כאחד ומגבירה את המוטיבציה ללמוד וללמד.

במתחם נמצא גם מרכז JLMSPARK המהווה מרכז חדשנות ויזמות של עיריית ירושלים ושייך לאגף חברה. מטרת המרכז הינה לפתח ולעודד את העשייה הירושלמית בתחומים אלו ולתרום למינוף וצמיחת האקו-סיסטם הירושלמי, תוך יצירת דור של בני נוער וצעירים שינהיגו את העיר באמצעות כלים מעולם היזמות.

אנחנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם מרכז JLMSPARK מתוך ראיה חינוכית הוליסטית ומתוך כוונה לייצר קהילת חדשנות שכונתית.

דברו איתנו

מחפשים מישהו להתייעץ איתו?
מתלבטים לגבי אחד הכלים הפדגוגיים שלנו? ואולי אתם רוצים לסייר באחד המרחבים של פואנטה?
לא משנה מה הצורך שלכם – נשמח לשמוע עליו ולנסות לסייע. השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

מרחב משותף

הסלון של המתחם. המרחב מאפשר למידה משותפת של תלמידים ומורים מקבוצות וגילים שונים הנמצאים במרחב במודל בית מדרש, ולצידם ניתן למצוא תושבים מהשכונה וצוותים חינוכיים שמגיעים להתייעץ, לחשוב ולפתח. בנוסף, המרחב משמש להתכנסות ואירועים שונים במתחם, ומכאן שמו – מרחב משותף. מה הפואנטה: יציאה פיזית ומנטלית אל מחוץ לגבולות הכיתה המוגדרת.

מלאכה ויצירה

עולם של יצירה. המרחב מכיל חומרים וכלים מעולמות הנגרות, התפירה והאמנות, ומעניק הזדמנות להתנסות במלאכות מסורתיות וחדשניות כאחד. מה הפואנטה: מיקסום הפוטנציאל הלימודי באמצעות התנסות ויצירה אישית במוטוריקה עדינה וגסה כאחד.

אולפן פודקאסט

מרחב של דיבור והקשבה. המרחב מציע דרך שונה ועדכנית ללימוד ולמידה מבוססי אודיו והיכרות עם עולם ההסכתים. מה הפואנטה: גיוון ודרכי הלמידה העומדות בפני המורה ועבודה עם אינטליגנציות נוספות של התלמידים.

האב טכנולוגי

תלמידים פוגשים הייטק. במרחב הזה מתנסים הלומדים בטכנולוגיות ממוחשבות כמו תכנות, כתיבת קוד ומיומנויות טכנולוגיות מתקדמות מעולמות המחשוב. מה הפואנטה: התנסות מעמיקה וחווייתית עם הטכנולוגיה החשובה ביותר במאה ה-21, המחשב.

יצרנות דיגיטלית

מרעיון למוצר מוחשי. המרחב מעניק הזדמנות לבטא רעיונות יצירתיים באמצעים דיגיטליים מתקדמים כמו מכונת חיתוך לייזר ומדפסות תלת-מימד, החל משלב הרעיון דרך גיבושו ועיצובו בטיוטות שונות ועד לקבלת התוצר המוגמר. מה הפואנטה: הגשמת חלומות ומימוש רעיונות כאמצעי לעידוד למידה, תרגול כישלונות, התנסות ויצירתיות.

מרחב חוץ - הגינה הקהילתית במוזיאון הטבע

לימוד חברתי אקטיבי. מרחב החוץ מאפשר שימוש בחושים השונים ככלי ללמידה המתרחשת באופן טבעי, ומזמנת מפגש עם הסביבה והטבע המכילים צורות, חומרים, אנשים, צבעים, היסטוריה ועוד. הגינה הוקמה ומנוהלת ע"י תושבי הסביבה בהתנדבות, ומכילה גינת ירק, גינת תבלינים, חורשה, חממה סולארית, קומפוסט, בריכת דגים, כוורת דבורים, ספרייה קהילתית, משתלה חברתית, משחקים לילדים ועוד. מה הפואנטה: למידה באווירה מאפשרת שיש בה ערך מוסף – קהילתיות.